Pytania-odpowiedzi
Ile czasu trwa proces projektowania?
W zależności od typu projektu który Państwo wybiorą opracowanie całości potrwa od 4 do 16 tygodni.
Kiedy warto zaczynać prace projektowe, czy warto czekać aż mieszkanie będzie oddane?
Nie trzeba czekać aż mieszkanie będzie oddane. Zazwyczaj bazujemy na rzutach od dewelopera - posiada on rysunki techniczne każdego mieszkania. Piszemy maila do biura i przedstawiciel dewelopera udostępnia nam informacje, na podstawie których rozpoczynamy prace projektowe. Przed wydaniem projektu robimy jeszcze pomiary i aktualizujemy całość, żeby wyłapać ewentualne różnice między rysunkami a stanem rzeczywistym.
Kiedy możemy zacząć projektować nasze mieszkanie/dom?
Często deweloper daje właścicielowi mieszkania możliwość dokonania zmian układzie ścianek, elektryki czy hydrauliki (zmiany lokatorskie). Na decyzje zazwyczaj dostaje się mało czasu. Wtedy pojawia się problem, bo trzeba szukać projektanta, który zrobi projekt "na już", co nie zawsze się udaje. Dlatego właśnie im więcej czasu będzie na wprowadzenie zmian lokatorskich, tym bardziej będą przemyślane.
Czy są kolejki, czy możemy zaczynać od zaraz?
Na dzień dzisiejszy kolejki praktycznie nie ma, +/- 1 miesiąc. Ale trzeba pamiętać o szczytowych okresach, początek wiosny, początek jesieni - wtedy jest najwięcej chętnych.
Jaka zaliczka?
- przy podpisaniu umowy 40%
- po akceptacji etapu 1 (koncepcja) 30%
- po odebraniu projektu 30%
Co będzie, jeśli nie spodoba mi się projekt?
Wykorzystujemy w naszym podejściu do projektowania metodę SCRUM. Oznacza to, że cały projekt jest rozdzielony na dużo mniejszych etapów. Każde pomieszczenie wysyłamy osobno. Czekamy na pierwszy feedback z Twojej strony, żeby sprawdzić, czy dobrze wyczuliśmy Twój gust i oczekiwania. Tak kontynuujemy kolejne pomieszczenia i finalnie dochodzimy do zaakceptowania przez Ciebie całości projektu.
Czy posiadacie ekipę budowlaną?
Tak, mamy dział realizacji projektów i możemy zrealizować projekt kompleksowo. Każdy projekt ma osobę odpowiedzialną, która zajmuje się organizacją procesu wykończenia, dostarczaniem materiałów, komunikacją z podwykonawcami.
Czy musimy współpracować z waszą ekipą? Czy możemy zatrudnić swoją?
Oczywiście, możesz pracować ze swoimi budowlańcami. W dokumentacji wszystko jest opisane.
Czy robicie nadzór nad wykończeniem?
Tak, robimy. O tym szczegółowo opowiem na spotkaniu.
Jak można sprawdzić jakość prac Waszych wykonawców?
Możemy umówić się na spotkanie i pojechać na jedną z naszych realizacji (na jeden z trwających remontów). Tam będziesz mógł zobaczyć jak pracuje nasza ekipa, jakich materiałów używamy itp.
Zapisz się na spotkanie
Wysyłając wiadomość wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w tym formularzu, w celu udzielenia odpowiedzi na moje zapytanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka Prywatności.

+48570764270
inbox.gismo@gmail.com
Gismo Sp. z o.o.
53-019 Wrocław ul Krzycka 83c/20
NIP:8992761828